Lekcja w kinie- efekty specjalne

W środę 20.09.2017 r uczniowie z klas IV-VII pod opieką p. Izabeli Goławskiej i p. Anny Kotuszewskiej pojechali do Mińska Mazowieckiego na ,,Lekcję w kinie”.

Tematem zajęć były efekty specjalne wykorzystywane w filmie. Lekcja została przygotowana przez filmoznawców i profesjonalnie przeprowadzona. Na początku spotkania prowadząca  omówiła filmowe efekty specjalne, takie jak: wymuszoną perspektywę, miniatury, pirotechnikę, animizację poklatkową, popisy kaskaderskie, charakteryzację, animatronikę, domalówki oraz komputerowe efekty specjalne, które są najnowszą technologią. Wykład ilustrowany był przykładami konkretnych dzieł, znanych młodym widzom.

Po części teoretycznej uczniowie obejrzeli film pt. ,,Za niebieskimi drzwiami” Było w nim wszystko, co kochają dzieci – ciekawi bohaterowie, tajemnicze potwory i nowi przyjaciele – magiczne, kolorowe ptaki.  Opowiadał o tym, co się dzieje, gdy zamykasz oczy i zasypiasz… Magiczne drzwi prowadzą do świata „we śnie”. Tak realnego, że można w nim zamieszkać, tak ekscytującego, że chce się go poznawać i tak tajemniczego, że można się go bać. Nie zabrakło w nim również efektów specjalnych.

Dzięki lekcji uczniowie usystematyzowali podstawową wiedzę na temat technicznych możliwości kina. Będą teraz oglądać filmy ,,okiem specjalisty”.

 

Izabela Goławska