Koncert artystów z Filharmonii Narodowej

Artyści z Filharmonii Narodowej w Warszawie zawitali do nas niespodziewanie w piątek 22.09.2017 r. z pierwszym koncertem w nowym roku szkolnym.

Widowisko nosiło tytuł ,,Mali czarodzieje” i bardzo zainteresowało wszystkich naszych uczniów- i tych małych, i tych dużych. Historia dotyczyła wielkiego kompozytora Ignacego Paderewskiego, a opowiadała o Jego najmłodszych latach z perspektywy dziecka. Mały Ignaś, marzący o przygodach, znajduje na strychu wielką skrzynię, którą przynosi do pokoju dziecinnego. Razem ze swoją siostrą Antosią odkrywają  we wnętrzu kufra różne skarby: szablę pradziadka, krakowską czapkę z pawimi piórami, wachlarz z białych piór, które stają się pretekstem do wspólnej zabawy. W role dzieci wcielili się soliści Baletu Dworskiego Cracovia Danza, a tanecznym opowieściom o dziecięcych przygodach, zabawach i marzeniach towarzyszyły mistrzowskie miniatury instrumentalne.

Było to niezwykle interesujące spotkanie, a uczniowie z ciekawością słuchali muzyki i oglądali scenki z życia Ignacego Paderewskiego.

Izabela Goławska