Barwnie, radośnie i tanecznie …

Tak w sobotę 21 stycznia 2017 r. przebiegała uroczystość przygotowana przez społeczność szkolną z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Licznie zebrani Goście zostali na początku serdecznie powitani przez dyrektora szkoły, a potem rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez dzieci pt ,, Cztery pory roku dla Babci i Dziadka” – był to zbiór kilkunastu różnorodnych układów choreograficznych przygotowanych do muzyki klasycznej, popularnych melodii folkowych oraz aktualnych przebojów. Brawurowy występ i przepiękne różnorodne stroje wzbudzały zachwyt widzów wywoływały radosną burzę oklasków.
Następnie Babcie i Dziadkowie zaproszenie zostali do klas, gdzie odbył się ciąg dalszy uroczystości. Były wiersze, piosenki, zabawy, konkursy, tańce i życzenia. Dzieci wręczały również własnoręcznie wykonane prezenty „opieczętowane” mocnymi uściskami i całusami.
Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele dołożyli wszelkich starań, by zacni Goście dobrze wspominali ten sobotni dzień. I mamy nadzieję, że się udało…..
W organizację tego ważnego święta bardzo zaangażowali się także Rodzice naszych uczniów, za co im serdecznie dziękujemy, bo pyszne ciastko i filiżanka kawy czy herbaty zawsze jakoś wyjątkowo smakuje przy tak pięknych okazjach.
Dalszym punktem programu była wspólna zabawa prowadzona przez wodzireja. Aż miło było patrzeć na bawiące się ze sobą trzy pokolenia. Taka piękna symbioza pokoleń ubogaca zarówno świat dzieci jak i świat dziadków. I oby trwała ona jak najdłużej!